top of page

Bangers and mash

Aktualizováno: 4. 3. 2023

aka párky s kaší! Tohle je hospodská klasika z anglie a ultimátní comfort food.


Tak si pojďme říci co je potřeba na 4 porce

Vinná redukce

2 střední cibule nebo 4 šalotky

2-3 stroužky česneku

500 ml červeného suchého vína

Tymián, rozmarýn


Základ

Lžíce sádla

80g kvalitní uzené slaniny

2-3 střední červené cibule/ 4 šalotky


Na plnění klobás jsou tady jiní frajeři, já tyhle koupil, jsou běžně k dostání a kámoš google prozradí kde. Na kaši jsem vám ukázal recept minule, ale stejně jí každý dělá jinak, takže se přehoupneme k omáčce.

Pojďme si tedy udělat vinnou redukci.

Šalotka pro fajnšmekry, červená cibule pro ty, který nesehnali šalotku, česnek, to vše si nakrájíme na tenké plátky. Přihodíme bylinky a to vše zalijeme červeným vínem… tady je pravidlo jasný, ne nic drahého, ale taky nic co byste sami nevypili.

Obsah hrnce necháme zredukovat - alkohol nechte v hrnci vypařit na půlku.

Mezitím, co redukujeme si připravíme základ.

Nasekáme červenou cibuli metodou julienne (neboli nakrájíme cibuli na velmi tenké plátky), v dalším hrnci cibuli začneme opékat na sádle a přidáme kvalitní slaninu, nakrájenou na kostičky,, přidáme zredukovaný víno a silný hovězí vývar popř. demi-glace, pokud jste lvl up.

Vše povaříme a společně ještě zredukujeme.

Mezitím co se nám omáčka redukuje, tak klobásky opečeme na středním plameni ze všech stran, asi nic co bych musel vysvětlovat.

Těsně před podáváním omáčku dochutíme čerstvým pepřem, solí a trochou kvalitního octa. Přivedeme k prudkému varu, vypneme a zašleháme kostičky studeného másla, omáčka se zjemní a lehce zhoustne.

Máme hotovo, bramborová kaše, anglický klobásky, cibulová gravy omáčka a navrch troška křupavý cibule a libečku nebo petrželky.


Na mém instagramu nebo tiktoku můžete najít i video recept.

104 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Meatballs

Focaccia

Comments


bottom of page