Kontaktujte mě

Molina.Ondrej@gmail.com

+420 605 754 064

 

 

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • LinkedIn - Black Circle
  • YouTube - Black Circle

Restaurant Day - MH

December 12, 2017

 

 

 

 

 

 

Tak je to tady… očekávání od Restaurant Day MH jako vždy velký. Hradiště je prostě jiný, víc to tam žije, ty lidi jakoby byli vděční za kulturní akci, šanci vzít rodinu a kámoše a vytrhnout se z  denní rutiny. Vždycky se to promítne do účasti, to se musí nechat, 

R- day  tentokrát v Posilovně, jo, v té slavné ‘’Posilce’’ kde když ses před desítí lety aspoň jednou nepopral nebo nezažil nějakou srandu v parku nebo na lavičkách s holkou co má dvojku na žíle, jako bys neexistoval. Každopádně teď, jako starýmu frajerovi se mi to zdálo tak 2x menší. Nostalgie jak blázen, co si budeme povídat.

Tentokrát jsem si přizval Otu, frajera, co jezdí už pár let vařit na Mallorcu (čti - Majorku, jo?!). Zase jsem přípravu nechal na mě a zase jsem spal tak 3 hodiny a zase jsem si to vyčítal a nadával, když budík zvonil.

Byl jsem dohodlej s Oťasem, že přijede na půl 8, doděláme přípravy, pobalíme a jedem. Jenže to jsem netušil, že jeho smysl pro dochvilnost je dost podobnej jako můj = úplně na hovno. Pardon.

Proběhl hovor s pořadatelkou a sprosté lhaní do telefonu, že zkoušku elektriky určitě stíháme, a že už jsme vlastně skooooro na cestě.

Přišli jsme opět jako poslední, ale vybalili a vše nahodili celkem rychle. Příjemným zjištěním bylo, že nám doslova záda kryjou holky z 1920 Aneta a její kámoška Klárka, kterou jsme hned poprosili o nadepsání tabulí, jelikož nám to jde asi jako ta dochvilnost.

Následovalo zjištění, co všechno jsem zapomněli. Tentokrát toho nebylo moc, ubrousky jsou ale dost klíčové, takže jsme trošku somrovali od holek.Tímto vám Kláro a Anetko děkujeme. Ještě vedle nás Mlsná Číča, sympatická dvojka, kterou potkáváme celkem pravidelně. Vychangovat kafe od holek a sladký od ČÍčy prostě chceš!

                       

A s čím že jsme tam vlastně šli? Reuben sandwich = chleba s pastrami, což je hovězí hrudí který jsem lákoval 14 dní, pak udil v práci ve skladu :D a vařil v páře na to přišel dresing, kysaný zelí a nakrájený nakládáčky s plátkem ementálu, lehce ogrilovat a je to. Vedle toho jsme měli toast s žitným chlebem, avokádové pyré a mnou milovaného Gravlaxa, tj. filet lososa naložený v mořské soli, cukru a dalších ingrediencí.

Rozhodili jsme si práci, Ota byl Grillman, já byl kasírka a toasťák. Prvních pár porcí, vyladění postupu a prezentace a lidi už se jen hrnuli.

Musím říct, že ta atmosféra je fakt prostě boží, hodně rodin, hodně pobíhajících dětí, fajn hudba a znamý kolem.

Zhruba tak v půlce jsme zjistili, že avo. pyré dochází a poprosili naše kámoše mementy, Jitku s Honzou, jeslti by nám neskočili pro zásoby do města.

Byli tak hodní a udělali to, ačkoli přivezli něco, co jsme mohli podrobit zkoušce tvrdosti podle Rockwella (jo, vygooglil jsme si to) a zjistili bychom, že tohle avo rozhodně nerozxmixujeme!

Pár hodin uteklo jako voda, všem chutnalo a my prodali solidních 90% toho, co jsme přivezli.

Něco jsme vyměnili za super limči a kafe od holek a něco za cupcaky se slaným karamelem, což byl intergalaktickej orgasmus!!!

Nějak tentokrát nebyl moc čas omrknout stánky kolem ale zahlídl jsem tam kámoše z veganské restaurace Tolerance a hodně těch ''dortovejch holek'.

Pobalit a hurá zpět do restaurace. Nebyl bych to já, kdyby nenastal nějakej háček, že jo. Nepřišla mi uklizečka,takže jsem si ten mega bordel museli uklidit sami jelikož jsme měli od 5ti 1. rezervaci, tak nám na úklid a přípravy moc času nezbylo. Nějakým způsobem jsme přežili, trapně jsem ale musel říct, že nejsou nějaké položky na menu, protože jsme fakt nestihli vše a taky jsem si to pěkně vyžral. Jedna z rezervací byli novináři z deníku právo a tohle samozřejmě (v jinak velice pochvalné recenzi) nezapomněli později zmínit.

Takže velký díky Oťasovi, všem lidem co se zůčastnili s námi (trochu víc děkujeme těm, co nám půjčili něco, co jsme zapomněli) a hlavně lidem, co si něco koupili a naší snahu ocenili.

 

 

Reuben Sandwich:

 

Pastrami: 

2kg hovězího hrudí (beef brisket)

100g pragandy

50g třtinového cukru

1tblp koriandrových semínek

1tbsp pepře

1tbsp hořčičného semínka

1lžíčka chilli flakes

2bobkové listy

1 lžíčka nového koření

1 skořice cca 5-10cm

4 hřebíčky

 

Vše přivedeme do varu, zkontrolujeme, že je cukr rozpuštěný, přelejeme do vhodné nádoby a necháme vychladnout v lednici alespoň na pokojovou teplotu, maso vložíme, 

''zafrešujeme''a necháme v lednici ideálně alespoň týden.

 

Maso vyjmeme, opláchneme pod tekoucí vodu, osušíme papírovou utěrkou.

V termáči nebo jiném mixéru rozmixujeme půl na půl pepř a koriander v poměru 1:1.

Naneseme na maso a zaudíme.

 

Jak udit? Potřebujete vhodnou štěpku, kterou musíte namočit alespoň půl hodinu do předu. Já použil tu nejprimitivnější metodu a to. Gastro nádoba, do ní štěpka, na to to děrovaný plech nebo mřižku z masem. Oblit alobalem a do trouby stím. Teplota na 65°C cca 3 hodiny...

 

Steam: 

 

Ideálně v konvektomatu nastaveném na páru... 90-95°C.

Primitivní metoda: Plech - naplnění cca do 1/3 vodou, mřížka s masem, tak aby se nedotýkalo maso vody, opět zabalené alobalem, tak aby pára neunikala. cca 1 hodina vaření.

 

Ruský dresing:

 

500g mayo

250g kečup

Snítka estragonu

2 červené cibule nakrájené na jemmno.

pár kapek tabasca

pár kapek worcester omáčky

 

Finišujeme:

Otoustujeme plátky chleba na másle nebo na sádle, dáme ruský dresing, položíme kysané zelí, pastami nakrájené na plátky, položíme nakládané okurky opět na plátky a konečně sýr ementál!

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Oyster Fusion vol. I

November 12, 2017

1/1
Please reload

Nejnovější příspěvky

December 12, 2017

November 12, 2017

Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků
Please reload

Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square